Bursa’da sekiz bilezik çalan hırsıza 8 yıl hapis cezası

Bursa 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Emre V, müştekiler ve taraf avukatları katıldı. Kuyumcular Ayşe ve Salih Ahmet Turan, zararlarının karşılandığını ancak şikayetlerinin devam ettiğini belirterek, sanığın cezalandırılmasını istedi.

Cumhuriyet savcısı esas hakkındaki mütalaasında, sanığın “nitelikli yağma” suçundan cezalandırılmasını ve etkin pişmanlık hükümlerinin uygulanmasını istedi. Müştekilerden özür dileyen sanık, “Bakmakla yükümlü olduğum ailem var. Olaydan sonra yaptığımın yanlış olduğunu anladım, polis gelince de her şeyi açıkladım. Kuyumcuya gittiğimde silahım boştu.” dedi. Mahkeme heyeti, mütalaa doğrultusunda 8 yıl hapis cezası verdiği sanığın, yurt dışına çıkış yasağıyla birlikte tahliyesine hükmetti.

OLAY GÜVENLİK KAMERASINA YANSIMIŞTI

Geçen yıl aralık ayında Yıldırım ilçesi Millet Mahallesi 2. Vatan Caddesi’ndeki kuyumcuya gelen yüzü maskeli kişi, bilezik alacağını söyleyerek çalışanlarla pazarlık yaptıktan sonra dükkandan ayrılmıştı.

Daha sonra aynı dükkana yine yüzü maskeli halde motosikletiyle gelen şüpheli, pazarlık yaptıktan sonra dışarı çıkıp motosikletinden aldığı tabancayla geri dönüp çalışanları tehdit ederek 8 bileziği çalıp kaçmıştı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, parmak izi ve güvenlik kameralarından Emre V. olduğunu belirledikleri şüpheliyi Osmangazi ilçesi Demirtaş Mahallesi’nde yakalamıştı.

Kuyumcu dükkanının güvenlik kamerası kayıtlarında, yüzü maskeli soyguncunun poşete sarılı tabancayla içeri girdiği, çalışanları tehdit ederek bilezikleri poşete koydurduğu sırada bir müşterinin geldiği yer almıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir